ЗМІ про нас

У Чернівецькій області жодна жінка не померла під час пологів у 2018 році У Чернівецькій області жодна жінка не померла під час пологів у 2018 році
21 Лют 2019 о 12:52 0 1421 Чернівці
Конференція Фото: ІА АСС
Медики чекають на відкриття перинатального центру, аби забезпечити ще якісніший рівень медичної допомоги.
До Чернівців приїхали лікарі з 13 областей України, а також з-за кордону, аби поділитися досвідом та обговорити проблеми перинатальної медицини в Україні. - Конференцію такого рівня проводимо вже утретє. У такий спосіб обмінюємося досвідом, обговорюємо найактуальніші проблеми та методи їх вирішення, - розповіла Іформаційному агентству АСС Олена Кравченко, завідувачка кафедрою акушерства, гінекології і перинатології БДМУ. – Найпоширеніші проблеми як у Чернівецькій області, так і в усіх регіонах України, - невиношування вагітності та ускладнення. Ми плануємо розробити і прийняти резолюцію заходів, які допоможуть всім акушер-гінекологам України поліпшити і здоров`я нації в цілому, і акушерсько-гінекологічні показники.
У Чернівецькій області жодна жінка не померла під час пологів у 2018 році Медики зауважують: дуже важливо, аби жінки навчилися планувати і готуватися до вагітності. Як зауважує лікар з Молдови, який приїхав на конференцію до Чернівців: відповідальність батьків – запорука успішної вагітності та щасливого материнства. - Насправді проблеми акушерства і гінекології однакові в усьому світі. Ми прагнемо до того, аби максимально знизити материнську та неонатальну смертність. Хоча, звісно, на виношування вагітності впливає чимало факторів: і соціально-економічний рівень сім`ї, і генетика, і пережиті стреси, і підготовка мам до вагітності, і професіоналізм медиків, які ведуть вагітну, допомагають їй народити та забезпечують медичний супровід новонароджених, - каже Віктор Петров, завідувач акушерським відділом інституту матері та дитини м. Кишинів. – Ми приїхали на конференцію, аби поділитися досвідом проведення перинатального аудиту – оцінки тих станів, які призводять до невиношування вагітності. І ще раз звернути увагу: незапланованих і небажаних вагітностей не повинно бути. У Чернівецькій області жодна жінка не померла під час пологів у 2018 році Чернівецькі акушер-гінекологи, у свою чергу, мали можливість поділитися своїми досягненнями за 2018 рік. Серед них – жодного випадку материнської смертності та значне зниження показників перинатальної смертності. Кажуть, працюватимуть ще краще, якщо матимуть більш сучасне медичне обладнання.
У Чернівецькій області жодна жінка не померла під час пологів у 2018 році - Техніка, наука, медицина – все постійно рухається вперед. Звісно, ми би хотіли крокувати в ногу з часом. Наші лікарі постійно підвищують свій рівень знань.
Але нам вкрай необхідне сучасне медичне устаткування, яке допомогло би ще якісніше надавати медичну допомогу, - зазначила Оксана Андрієць, директор Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. - Ми з нетерпінням очікуємо відкриття перинатального центру. Там буде діяти перинатальне відділення, оснащене найсучаснішим обладнанням. Такого в нашій області ще не було. Тому, гадаю, довгоочікуване відкриття центру значно покращить роботу лікарів та забезпечить максимальний комфорт та високий рівень меддопомоги жінкам та новонародженим малюкам.

Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/u-cherniveckiy-oblasti-zhodna-zhinka-ne-pomerla-pid-chas-pologiv-u-2018-roci-41702. Сайт http://acc.cv.ua/


Публікація в газеті "Добрий порадник" -рубрика "Здоровеньки були"№10 жовтень 2018 року

опублікована стаття на тему:

Хвороба від тісних бюстгальтерів
Матеріал підготувала: асистент кафедри акушерства, гінекології та перинатології Маринчина Ірина.
Переваги й недоліки незворотної контрацепції

доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології БДМУ Бирчак І.В.

Переваги й недоліки незворотної контрацепції

Поки ще не існує Всесвітнього дня сексу, а от Всесвітній День контрацепції за ініціативою низки організацій, що займаються питаннями репродуктивного здоров'я, вже є.

З 26 вересня 2007 року розпочалася велика міжнародна інформаційно-просвітницька кампанія, націлена на зниження рівня незапланованих вагітностей.

Адже близько 80 мільйонів жінок у світі стикаються з незапланованою вагітністю щорічно, 20 мільйонів роблять аборти, в результаті яких 68 тисяч жінок гинуть. Проблема ця стосується як розвинених країн, так і тих, що розвиваються.

Головною метою кампанії стало пояснення важливості відповідального батьківства, коли діти з'являються в бажаний для пари час. Сучасна медицина пропонує цілий арсенал методів застереження від небажаної вагітності. Сьогодні ми поговоримо про добровільну хірургічну стерилізацію.

Добровільна хірургічна стерилізація у жінок, або як її ще називають трубна оклюзія - це метод контрацепції, при якому штучно створюється непрохідність маткових труб і відбувається необоротне припинення жіночої репродуктивної функції. Механізм дії полягає в блокуванні фаллопієвих труб, (перев'язуванні, перерізуванні, накладанні скобок, кілець або електрокоагуляції) внаслідок чого запліднення яйцеклітини стає неможливим.

Стерилізація проводиться тільки в стаціонарі під загальним наркозом. Тривалість операції 15-20 хвилин. Виписка із стаціонару, за відсутності ускладнень, проводиться залежно від методики на 2-3 (при лапароскопії) або 7-10 добу (при лапаротомії), відповідно.

Переваги трубної оклюзії

 • висока ефективність (0,01 вагітність на 100 жінок);
 • швидкий ефект;
 • постійний метод контрацепції;
 • відсутність впливу на грудне вигодовування;
 • підходить пацієнткам, для здоров'я яких вагітність становить серйозну небезпеку;
 • відсутність віддалених побічних ефектів;
 • не знижує статевий потяг.

Недоліки трубної оклюзії

 • метод контрацепції є необоротним. Пацієнтка згодом може жалкувати про своє рішення;
 • необхідність короткочасної госпіталізації на 5-7 днів;
 • існує ризик ускладнень, пов'язаних з операцією і наркозом.

Добровільна хірургічна стерилізація у чоловіків – вазектомія, яка здійснюється стандартним методом (один або два невеликих розрізи) або безскальпельною технологією (метод, якому надають перевагу). Механізм дії: після блокування сім'явиносного протоку сперматозоїди в еякуляті відсутні.

Переваги вазектомії

 • висока ефективність (0,01-0,015 вагітність на 100 жінок);
 • постійний метод;
 • не впливає на грудне годування у дружини;
 • не пов'язаний із статевим актом;
 • підходить для пар у тих випадках, коли вагітність або трубна оклюзія становить підвищений ризик для здоров'я жінки;
 • проста операція, яка проводиться під місцевою анестезією;
 • відсутність довготривалих побічних ефектів;
 • не змінює статевої функції (не впливає на продукцію гормонів).

Недоліки вазектомії

 • метод незворотній;
 • затримка ефективності (вимагається до 3 місяців або 20 еякуляцій після операції);
 • ризик та побічних ефектів, пов'язаних з операцію, особливо при використанні загальної анестезії;
 • короткочасний дискомфорт/біль після операції;
 • необхідна участь кваліфікованого лікаря.

Аборт – не метод контрацепції
Доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології БДМУ Світлана Ясніковська.

Аборт – не метод контрацепції

Небажана вагітність, аборти і захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) руйнують здоров'я молодих людей і ставлять під загрозу їхню здатність мати дітей у майбутньому.

Планування родини покликане забезпечити здоров'я жінки для народження бажаних і здорових дітей саме тоді, коли це буде потрібно.

Аборт не повинен бути методом планування родини!!!

Варто не переривати, а попереджувати небажану вагітність. Розумною альтернативою аборту є контрацепція. Ризик, пов'язаний із застосуванням контрацептивних засобів, значно нижчий, ніж ризик, пов'язаний з небажаною вагітністю й абортом. У Нідерландах, Канаді, Англії, США ефективними методами контрацепції користуються 50-70% жінок, при цьому рівень абортів у цих країнах – 3-20 на 1000 жінок у рік.

Сьогодні реальність така, що близько 60% молодих людей мають досвід статевого життя до 18 років. Таким чином, «період небезпеки» небажаної вагітності збільшується, а знання про те, як її уникнути, мають далеко не всі. Це призвело до того, що зараз лікарів не дивує вагітність у дівчаток 13-16 років. Навряд чи знайдеться хоча б одна людина, яка позитивно ставиться до абортів. Але, на жаль, у нашій країні аборт залишається основним способом регулювання народжуваності. Кожний десятий аборт – у молодих жінок до 19 років. Близько 30-50% абортів у жінок старше 19 років – повторні.

Аборт негативно впливає на перебіг наступних вагітностей. Крім того, штучне переривання вагітності часто призводить до дисгормональних станів, що у майбутньому проявляється порушенням менструального циклу, мастопатіями, безплідністю.

Порівняльна характеристика негормональних методів контрацептивів

 

Метод

Механізм дії методу

Надійність методу

Переваги методу

Недоліки методу

Природні методи

Визначення «небезпечних» і «безпечних» днів менструального циклу за консистенцією шийкового слизу/ чи температурою в прямій кишці (що може бути досить складно)

Низька.

Особливо ненадійні ці методи у молодих жінок, які не народжували, з несталим менструальним циклом

Немає протипоказань до використання

Украй низька надійність (для підвищення надійності – сполучати з бар’єрними чи хімічними методами). Потрібен тривалий період підготовки (8-12 міс.) для оволодіння методом

Перерваний статевий акт

Виведення статевого члена з піхви до того, як відбулась еякуляція (сім'явипорскування)

Низька.

Чоловік повинен мати певні навички, тому що попадання незначної кількості сперми навіть на область зовнішніх статевих органів жінки може стати причиною настання вагітності

Може бути використаний у будь-якій ситуації

При постійному використанні може призвести до сексуальних розладів як у чоловіка, так і у жінки. Не захищає від ЗПСШ

Бар’єрні контрацептиви

Заснований на запобіганні проникнення сперматозоїдів через канал шийки матки у верхній відділ репродуктивної системи завдяки створенню механічної перешкоди – бар'єра (діафрагми, шийкові ковпачки, губки, презервативи)

Досить надійні при правильному використанні

Презерватив простий у використанні, захищає від ЗПСШ та СНІДу

Презерватив може зісковзати чи порватися, можливі алергічні реакції, зниження статевих відчуттів

Хімічні контрацептиви

(сперміциди)

Руйнують сперматозоїди і створюють бар'єр перед шийкою матки

Низька.

Необхідне сполучення з іншими методами (напр., з використанням презерватива)

Знижують ризик ЗПСШ (але не виключають його)

Низька ефективність, обмежений період дії, використання пов’язане зі статевим актом, можуть викликати подразнення статевих органів, необхідне ретельне дотримання інструкції щодо застосування

Хірургічна контрацепція

(стерилізація)

Перев’язка маткових труб у жінок чи висічення сім'явивідних протоків у чоловіків

Практично 100%

Надалі не потрібна будь-яка контрацепція

Операція носить незворотній характер. Не проводиться людям до 35 років або тим, хто має менше двох дітей. Не захищає від ЗПСШ і СНІДу

Внутрішньо маткові засоби чи спіралі (ВМС)

Затруднюють запліднення яйцеклітини і прикріплення її до внутрішньої оболонки матки

Висока.

Друге місце після гормональних контрацептивів

Економічно вигідні, зручні, не вимагають постійного самоконтролю, після їхнього видалення фертильність відновлюється швидко

Підвищує ризик розвитку запальних захворювань органів малого таза, позаматкової вагітності, можливі інтенсивні, тривалі, болючі менструації. ВМС не підходять жінкам, що не народжували, а також тим, хто має кілька статевих партнерів. Не захищає від ЗПСШ.

Гормональна контрацепція. Понад 120 млн. жінок у світі використовують гормональний метод запобігання небажаної вагітності. Сучасні гормональні контрацептиви, залежно від складу і способу їхнього застосування, поділяються на:

а) комбіновані (естроген-гестагенні) оральні контрацептиви;

б) міні-пілі (чисті прогестагени);

в) ін’єкційні (пролонговані)

У кожній таблетці КОК містять два жіночі гормони – естроген і прогестаген.

Слід пам’ятати, що перед застосуванням того чи іншого методу запобігання небажаної вагітності обов’язковий огляд та консультація гінеколога.